Tatoeages zijn niet meer weg te denken uit het straatbeeld. Steeds meer mensen laten hun huid versieren met inkt, maar waar komt deze fascinatie vandaan? Wat vertellen deze inkttekeningen over ons? In het Forum is de internationale expositie TATTOO te zien, over de ontwikkeling van tatoeages tot een wereldwijde kunstvorm.
Met een indrukwekkende verzameling unieke kunstwerken, foto’s, filmmateriaal en bijzondere objecten toont TATTOO de geschiedenis en culturele betekenis van tatoeages. Van de diepgewortelde rituelen in Samoa tot de moderne kunstvormen die grenzen verleggen met innovatieve stijlen en technieken.
Een hoogtepunt van de expositie zijn de levensechte, siliconen modellen die zijn getatoeëerd door internationaal gerenommeerde tatoeëerders, zoals Filip Leu, Leo Zulueta en Horiyoshi III. Henk Schiffmacher voegt daar speciaal voor het Forum een model aan toe en neemt je in een deel van de expositie mee op zijn reizen rond de wereld.
De expositie is samengesteld door Musée du quai Branly – Jacques Chirac in Parijs. TATTOO was eerder te zien in Frankrijk, Spanje, Canada, de Verenigde Staten, Rusland en Taiwan.
Lichtpunt verzorgde de belichting van deze tentoonstelling, die in het forum te zien is van eind juni 2025 tot begin januari 2026.
Tekst: Website Forum
Foto’s: Niels Knelis Meijer